leadership skills inspiration

Co czyni świetnego lidera?

Opublikowano 17 sty 2017 przez Guy Baker

Jako CEO największej na świecie sieci team building, jestem często pytany, co czyni świetnego lidera. Istnieje typowa lista, obejmująca silny nacisk na wyniki, umiejętności opracowywania skutecznych strategii i planów oraz zapewnienie realizacji tych planów, zdecydowanie w obliczu trudnych sytuacji, umiejętność jasnego i stanowczego przekazywania tych decyzji, odpowiedzialność za wydajność zespołu i umiejętność radzenia sobie z komplikacjami w logiczny i spokojny sposób. I tak dalej.

Jednak dla mnie atutem świetnego lidera jest umiejętność inspirowania. Czy nie wszyscy mieliśmy nauczyciela w szkole, który był takim pasjonatem swojego przedmiotu, że potrafił uczynić naukę przyjemnością? Czy nie wszyscy mamy kogoś, na kogo patrzymy z zachwytem, kto zaprojektował, stworzył lub zrobił niezwykłe rzeczy, często wykraczające poza wyobrażone normy? Co w tych ludziach sprawia, że są tak inspirujący?

Spędziłem wiele czasu na czytaniu o życiu wielkich odkrywców, których pasja zainspirowała mnie do odbywania moich porywających przygód przez lata: wypraw kajakowych, takich jak pierwsza próba przepłynięcia Białego Nilu, spływ kajakowy do Tasmanii z kontynentalnej Australii, próba zdobycia Amadablam, wymieniając tylko kilka. Te doświadczenia były nieodłącznym elementem rozwoju moich własnych umiejętności przywódczych.

Oczywiście nie zawsze jest praktyczne czy możliwe, aby ludzie wyruszyli na Everest lub w arktyczną ekspedycję, aby rozwinąć swoje umiejętności przywódcze, co nie oznacza, że korzyści płynące z uczenia się poprzez eksperymentalne metody nie powinny być wykorzystywane. Mając to na uwadze, około 3 lata temu zacząłem tworzyć narzędzie do nauki, które skutecznie rozwijałoby umiejętności z zakresu leadership. Efektem tej pracy jest niedawno zainicjowana przez Catalyst Global gra zespołowa i team buildingowa Peak Performance - interaktywna gra biznesowa z użyciem tabletów, w której zespoły wcielają się w rolę Lidera Ekspedycji podczas 20-dniowej podróży na szczyt Mount Everest, zakończonej bezpiecznym powrotem do bazy. Gra pozwala uczestnikom doświadczyć na własnej skórze inspiracji i popędu niezbędnego do bycia wspaniałym liderem.

Pasja Napędza Chęć Zdobywania Większej Wiedzy

Pełni pasji liderzy posiadają wiedzę, oferując dobrze poinformowane opinie i rozwiązania tam, gdzie jest to konieczne. Ich wiedza pozwala im brać pod uwagę wszystkie aspekty - każdą możliwą alternatywę i wpływ każdego z nich, a także ułatwiać efektywny rozwój dobrych pomysłów, inspirującej wizji i przemyślanej strategii. Wielcy przywódcy wykorzystują tę wizję i strategię do motywowania i przeprowadzania skutecznych akcji. Wymagając od zespołu wchłonięcia wiedzy i zastosowania jej w opracowaniu zręcznej strategii gry, Peak Performance właśnie to robi.

Entuzjazm Zachęca do Komunikacji

Pasja i podekscytowanie daje ludziom bodźce do komunikowania się z otoczeniem, motywując innych do przyłączania się do procesu. Co więcej, pasja i wiedza przyczyniają się do pozytywnego nastawienia i pomagają rozwijać zaufanie ludzi, zaufanie, które staje się zaraźliwe. Wzorując się na tym, Peak Performance umieszcza odpowiedzialność za rozwijanie wiedzy na temat konkretnego aspektu gry na jednostkach i wymusza efektywne komunikowanie tej wiedzy z ich zespołem.

Wysokie, ale Osiągalne Standardy Skutecznych Liderów

Inspirujący liderzy rzucają wyzwanie ludziom, ustanawiając wysokie, ale osiągalne standardy dla swojego zespołu. Przewodzą oni poprzez zapewnienie zespołowi szkolenia i wsparcia niezbędnego do osiągnięcia określonych celów oraz zapewnienie, że ich współpracownicy dobrze znają przejrzyste plany i są dobrze przygotowani do ich realizacji. Tak samo, jak zaufanie lidera i jego wiara w możliwości zespołu dają im swobodę w osiąganiu celów.

Peak Performance zapewnia wiedzę i doświadczenie w rozwijaniu ekspertów różnych dziedzin. Łącząc to wszystko razem, kierownicy zespołu zapewniają, że ludzie wokół nich wykorzystają swój potencjał i są w stanie zrealizować zamierzone cele.

Inspirujące Szczytowe Osiągnięcia jako Liderzy Naszej Własnej Dziedziny

Kiedy inwestujemy i wykorzystujemy nasze konkretne pasje, zainteresowania i wiedzę, umożliwiamy bycie liderami w naszych dziedzinach. Mam nadzieję, że Peak Performance pozwoli ludziom lepiej zrozumieć rolę, jaką mają do odegrania, a także da inspirację i pasję do zastosowania swoich unikalnych umiejętności i talentów w ich zespole.

Guy Baker

Założyciel i Dyrektor w Catalyst Global

Guy stworzył i rozwinął koncepcję teambuildingu, a następnie zaczął przekonywać świat o jego korzyściach.

Wszystkie Artykuły

Polecane lektury