Doskonałość

Identyfikuj, co należy rozwijać, opracuj strategię w celu tworzenia udoskonaleń i zastosuj to w praktyce!

excellence

Doskonałość polega na identyfikacji cech własnych lub zespołu, które należy rozwijać, opracowaniu strategii w celu tworzenia udoskonaleń, a następnie wprowadzania powiązanych działań w praktyce. Pozostawanie we własnej strefie komfortu i trzymanie się rutynowych zadań, zamiast podejmowania ryzyka jest zbyt proste. Takie zachowanie hamuje dążenie do doskonałości, a także odkrywanie własnego rozwoju oraz rozwoju zespołu. Jest to główna cecha wielu ludzi sukcesu, którzy obsesyjnie chronią swój wizerunek, aby robić to, co potrafią najlepiej, nie zmuszając się przy tym do stania się ważniejszymi jednostkami.

Korzystanie z nowych możliwości uczenia się, które powodują niepokój lub pobudzają odczucie braku kompetencji, jest nadrzędnym krokiem w stronę rozwoju oraz dalszą drogą do doskonałości. Odnalezienie w sobie pokory, aby przyznawać się do własnych słabości oraz zwracanie się do innych w celu uzyskania wsparcia jest również istotne, aby pozbyć się status quo i podjąć się nowych wyzwań. Długofalowe spojrzenie na szerszą perspektywę zapewni również większą swobodę w przypadku nieznacznych potknięć na drodze do sukcesu.

Pomimo symbolicznych pochwał ze strony liderów za pomysłowość oraz indywidualny rozwój pracowników, niezbyt często są wdrażane rzeczywiste działania. Organizacje oraz liderzy zespołów mogą zachęcać do doskonałości poprzez nagradzanie poszczególnych pracowników, oraz zespołów za rozwijanie nowych sposobów działania pomimo mniejszych niepowodzeń występujących po drodze.

Oferujemy szeroki zakres programów teambuildingowych, które umiejscawiają jednostki poza ich strefom komfortu. Wyzwania, takie jak, uczenie się grania jako orkiestra w czasie krótszym niż 2 godziny, stają się kluczową metaforą dla dążenia do doskonałości i osobistego rozwoju.

Przejrzyj sekcję opisującą powiązane popularne programy.
Potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji? A może szukasz czegoś innego?

Skontaktuj się z nami

Powiązane historie klientów