Safari

Gra na współpracę wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną

1.5 - 2 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych
Sprzyja współpracy
8 - Nieograniczone

Przebieg gry

Safari to oparta na urządzeniach mobilnych gra miejska wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną. Gracze łączą siły i organizują sobie kanały komunikacji, aby zebrać przedmioty i odnaleźć znajdujące się w rzeczywistości rozszerzonej zwierzęta, by bezpiecznie zakończyć tę afrykańską misję przed upływem czasu.

To była zwykła noc w parku safari, kiedy to „Kamoola” zobaczył śpiącego strażnika, bez chwili zastanowienia podszedł do niego i ukradł klucze do bramy parku. Następnie otworzył bramę i wypuścił wszystkie zwierzęta. Zespoły mają za zadanie złapać wszystkie zwierzęta i bezpiecznie doprowadzić je do parku. Pobierają aplikację na swoje telefony, skanują kod QR i przygotowują się do gry. Wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną, gracze szukają zbiegłych zwierząt i starają się je bezpiecznie zawrócić do parku. Uczestnicy grają w podziale na role. Operatorzy mają przed sobą widok mapy z lokalizacją zwierząt; Naukowcy zbierają mikstury do przygotowania środków uspokajających, a Strażnicy zbierają sprzęt do łapania i transportu zwierząt.

Wnioski rozwojowe

W Safari każdy gracz musi być świadomy swojej roli i siły, a także dawać swój wkład, by wszyscy członkowie zespołu mogli się skutecznie ze sobą komunikować. Intrygująca fabuła gry i jej futurystyczny format zachęcają wszystkich członków zespołu do aktywnego udziału. Z myślą o nadrzędnym celu, uczestnicy muszą aktywnie słuchać siebie nawzajem, zbierać pomysły na dalsze kroki i szybko podejmować decyzje pod presją czasu. Podczas spotkania integracyjnego przy tej wciągającej zabawie uczestnicy odkryją talenty innych i nauczą się współpracować, by osiągnąć wspólny cel. Skalowalna mechanika Safari umożliwia wykorzystywanie tej aktywności zarówno dla małych, jak i dużych grup.

Team Assessment Tool Logo

Team Assessment Tool

This product is ideally suited to a guided post-event debrief. To enhance the learning and make this activity even more meaningful conclude your experience with our unique purpose-built app. A customised debrief using Team Assessment Tool will bring lasting results and quantifiable returns, fostering team cohesion, individual personal growth, skills development, and thereby driving performance. Find Out MorePoproś o wycenę