Fortnite to popularny temat zajęć Go Team

Opublikowano 27 mar 2019

Cele

Firma British American Tobacco jest wieloletnim klientem Catalyst Mexico, który corocznie dostrzega korzyści płynące z zajęć zespołowych opartych na rozwiązaniach.

Każdego roku British American Tobacco poszukuje jeszcze bardziej imponujących zajęć ukierunkowanych na osiąganie wyników niż miało to miejsce w poprzednich latach. Ponadto preferują oni zajęcia, w których zastosowane są nowe technologie.

W tym przypadku BAT zainteresowany był zajęciami wspomagającymi tworzenie więzi w zespole, które byłyby zabawne i wciągające, ukierunkowane na na współpracę, kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów.

British American Tobacco Fortnite Go Team

Cele w skrócie

  • Współpraca jako kompleksowa jednostka biznesowa
  • Zajęcia zapewniające rywalizację w celu opracowywania strategii rozwiązywania problemów
  • Pobudzanie nieszablonowego myślenia i zachęcanie do kreatywności.

British American Tobacco Fortnite Go Team

Rozwiązanie

Aplikacja Go Team firmy Catalyst była podstawą dopasowanych do potrzeb zajęć z budowania zespołu opartych na technologii. W dniu prowadzenia tych zajęć zespoły musiały przechodzić przez serię różnych zadań, każde z nich było nieco trudniejsze od ostatnio wykonywanego. Dzięki tej aplikacji, zaprojektowanej w taki sposób, że swoim wyglądem i odczuciami przypominała popularną grę online „Fortnite” z 2017 r. od Epic Games, wszyscy uczestnicy byli momentalnie oczarowani i pozostali zaangażowani przez całe zajęcia.

Wyzwania były odzwierciedleniem tematów i awatarów gry Fortnite i obejmowały one:

  • Taniec zwycięstwa w stylu Fortnite
  • Rzucanie bomb - symulowane przez wszystkich członków zespołu wrzucanie fajerwerków wybuchających z hukiem do niewielkiego pojemnika z dużą szybkością.
  • Filmowanie swojego zespołu mającego imprezę koncertową DJ Marshmallow'a pełną masek i rekwizytów.
  • Tańczenie Macareny przy jednoczesnym wykrzykiwaniu wartości firmy!
  • Rozwiązywanie zagadek związanych z ich firmą oraz innymi losowo dobieranymi faktami.

W finale w stylu Battle Royale wszystkie zespoły musiały zebrać się razem w jedną grupę, współpracując w celu odblokowania ostatnich elementów gry.

British American Tobacco Fortnite Go Team

Rezultat

Ogólnie, zajęcia te były ogromnym sukcesem. Uczestnicy mieli niesamowitą zabawę i dużo radości. Temat z gry Fortnite był wielkim hitem dla wszystkich! Różnorodne zajęcia oraz zagadki stanowiące wyzwanie były możliwe do osiągnięcia przez zespół, a tym samym sprzyjały kreatywnemu myśleniu, pozytywnemu nastawieniu do rozwiązywania problemów oraz większemu zrozumieniu odmiennych mocnych stron każdego z uczestników.

Wszystkie opinie klientów