Lodołamacze i energizery

Energizery budują relacje między uczestnikami, wpływając na realizację celów spotkania czy konferencji.

Pokonajcie dystans i przełamcie bariery interpersonalne, które często są wpisane w konferencje oraz oficjalne eventy, wykorzystując nasze fantastyczne lodołamacze i energizery. Są one doskonałym pretekstem, by pobudzić uczestników do działania i zachęcić ich do swobodnych rozmów - a wszystko to poprzez wprowadzenie zabawnego przerywnika do agendy spotkania biznesowego. Lodołamacze dają uczestnikom możliwość naturalnego poznawania się, omijając kłopotliwe czasami chwile, gdy przedstawiać się trzeba przed całą grupą na forum. Dodatkowo, zastosowanie energizera w trakcie dłuższego bloku konferencyjnego jest świetnym sposobem pobudzenia uczestników oraz ich "rozruszania" po dłuższym siedzeniu w jednym miejscu.

Czym są lodołamacze i energizery?

Najlepszym sposobem, aby zwięźle określić, czym są lodołamacze lub energizery, jest stwierdzenie, że są to krótkie aktywności integracyjne wykorzystujące mechanizmy grywalizacji, które zachęcają jednostki do rozmawiania ze sobą lub dowiedzenia się nieco o swoich mocnych i słabych stronach. Oto nasze rekomendacje: Face to Face - to lodołamacz, który pozwala członkom zespołu dowiedzieć się o wspólnych zainteresowaniach, kształtuje silne więzi interpersonalne oraz umożliwia wzajemne poznawanie się w luźnej formule. Z kolei energizer Mexican Railway pozwala zespołom nieco zmierzyć się ze sobą, aby sprawdzić się w budowaniu i eksploatacji własnych linii kolejowych. Ten energizer jest bardziej fizyczny niż Face to Face i daje nieco mniej przestrzeni na współpracę między-zespołową, w zamian umożliwiając koncentrowanie się na skutecznej pracy wewnątrz zespołu i rozwijając jego dynamikę.

Po co używać lodołamaczy oraz energizerów?

Nawet większość ekstrawertyków potrzebuje zachęty, aby rozkręcić się podczas konferencji lub spotkania biznesowego, zwłaszcza jeśli przebywają wśród ludzi, których nie znają, bądź przebywają w większym gronie. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ większość ludzi potrzebuje pretekstu, aby otworzyć się i rozpocząć swobodną rozmowę oraz nawiązywać kontakty z osobami ze swojego otoczenia. Niemniej jednak, gdy uczestnicy już wykonają ten pierwszy krok i rozkręcą się, znacznie łatwiej jest im współdziałać z innymi, co momentalnie rozładowują atmosferę i wpływa pozytywnie na cały przebieg spotkania.

Przejrzyj sekcję opisującą powiązane popularne programy.
Potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji? A może szukasz czegoś innego?

Skontaktuj się z nami

Powiązane historie klientów