Samsung odkrywa dynamikę zespołu z Red Alert

Opublikowano 6 maj 2019

Rozmówca: Ciler ay, Kierownikiem Działu Kadr, Samsung, Turcja

Kto uczestniczył dzisiaj w Red Alert, zajęciach z budowania zespołu?

Nowi absolwenci, studenci ostatniego roku oraz osoby, które obecnie są w trakcie studiów doktoranckich.

Dlaczego wybraliście Red Alert?

Firma Samsung prowadzi działalność w branży technologicznej. Red Alert są zajęciami z budowania zespołu opartymi na technologii ze spersonalizowaną koncepcją, z którą nasi uczestnicy nie mieli wcześniej do czynienia.

Czy masz jakąś ulubioną funkcję tej gry, bądź konkretną grę w ramach tych zajęć?

Odkrywanie, poszukiwanie i generalnie cała ekscytacja tą grą jest tym, co mi się podoba. Zmusza ona do myślenia oraz zwiększa umiejętności rozwiązywania problemów. Pomaga w analizowaniu dynamiki zespołu, gdy przechodziliśmy przez wszystkie zadania. Podobały mi się te zajęcia, w których odkrywa się kraje.

Uczestnik 2

Zazwyczaj koncentrujemy się na zwycięzcy w grach zespołowych, jednak w tej grze nikt nie wie, kto jest zwycięzcą. Mieliśmy różne zestawy łamigłówek w naszych pojemnikach. W naszym pojemniku były inne gry niż w pojemnikach innych zespołów. Oznacza to, że nie jesteś w stanie porównać swoich działań z innymi zespołami i z tego powodu nie dochodzi do rywalizacji pomiędzy zespołami, jednak doprowadza to do odnoszenia sukcesu przez całą grupę. Zatem zajęcia te uczą współpracy i integracji całkiem nieźle. Bardzo mi się to podobało!

Uczestnik 3

Podobało mi się, ponieważ gra ta składa się z różnych zajęć. W odróżnieniu od logiki gier typu „escape room” wszystko znajduje się w pojemniku, a konsekwencje twoich działań prowadzą do różnych momentów w grze.

Uczestnik 4

Wszystkie zajęcia były świetne również dla mnie. Zdałam sobie sprawę, że byłam podekscytowana kolejną łamigłówką, próbując jednocześnie rozwiązać aktualną łamigłówkę! Myślałam ... Co będzie dalej? Co będzie dalej? Było wiele rozmaitych zajęć, które odnosiły się do różnych umiejętności ludzi w zespole.

Jaki przekaz wyniosłeś z Red Alert?

Jest to świetna gra, której ostateczny przekaz jest taki, że: „Zawsze musimy być w kontakcie z tym, co dzieje się poza naszymi własnymi mikro zadaniami i zespołem, powinniśmy komunikować się z naszymi konkurentami i rzeczywiście widzieć szersze spectrum”.

Co uważasz za najważniejszą rzecz, jaką nauczyłeś się z Red Alert?

Uczestnik 3

Najważniejszą rzeczą, o jakiej dowiedziałem się dzięki tej grze jest dynamika zespołu oraz indywidualne mocne strony innych osób. Zaobserwowałem, że każda osoba posiada inne umiejętności. W każdej odmiennie przebiegającej grze różne osoby były w stanie dojrzeć odpowiednie rozwiązanie. Dla mnie była to najlepsza część tej gry, „Praca zespołowa”.

Uczestnik 2

Chcę podziękować zespołowi ds. rozwoju - to był świetnie spędzony czas!

Wszystkie opinie klientów