Red Alert

Współpracuj i użyj kreatywnego myślenia, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

1 - 1.5 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz
Sprzyja współpracy
12 - Nieograniczone

Przebieg gry

Zespoły oglądają złowrogi film od zamaskowanego przedstawiciela zespołu Red Alert. Film przekazuje informacje o zhakowaniu ich systemów kompeturowych. Wirus jest w stanie uszkodzić ich systemy i zniszczyć na zawsze wszystkie dane firmowe i osobiste.

Każda drużyna otrzymuje skrzynkę zawierającą zagadki, które muszą rozwiązać w ciągu 60minut w celu poddania wirusa kwarantannie. Wideo daje im wskazówki, które pomogą ukończyć zadanie. Gra zaczyna się, a zespoły pracują nad serią sześciu zagadek w sześciu losowaniach. Androidy Red Alert są pod ręką, aby dać im wskazówki, lecz są one kosztowne. Po tym, jak zespół ukończy wszystkie sześć zagadek w swojej skrzynce, otrzyma cyfry kodu.

Wideo przypomina im, że wszystkie puzzle we wszystkich skrzyniach muszą być kompletne, więc muszą oni pomóc innym zespołom. Gdy wszystkie zagadki zostaną ukończone, zespoły zabierają otrzymany kod z każdej skrzyni do centralnej bazy Red Alert. Następnie wprowadzają właściwy kod, zatrzymując odliczanie czasu i poddając wirusa kwarantannie.

Wnioski rozwojowe

Red Alert jest fascynującą, eksperymentalną grą edukacyjną, która zwiększa umiejętność pracy zespołowej i rozwiązywania problemów w zabawnym i zajmującym środowisku. Ekscytujący motyw przewodni i ograniczone ramy czasowe zapewniają, że wszyscy są zaangażowani w zadanie. Zespoły stosują umiejętności kreatywnego myślenia i skuteczną komunikację, decydując wspólnie o najlepszej strategii rozwiązania każdej zagadki. W miarę postępu gry członkowie zespołu uczą się lepiej współpracować. Zaczynają doceniać wzajemne zdolności i zdają sobie sprawę, że ich indywidualne umiejętności mają duże znaczenie dla skuteczności całego zespołu. Scalanie zespołów zacieśnia się wraz z ukończeniem układanki w każdym losowaniu, tak aby razem móc świętować wspólny sukces.

Uczestnicy uczą się, że istnieje ogromna różnica pomiędzy patrzeniem a widzeniem. Zespoły stopniowo rozwijają umiejętność dostrzegania problemu z więcej niż jednej perspektywy i wykorzystują innowacyjne myślenie, aby je rozwiązać. W końcowym stadium gry zespoły odrywają się od mentalności myślenia tunelowego, rozwiązując własne łamigłówki, oraz współpracując, aby pomóc innym zespołom osiągnąć cele, które złożą się na finalne zwycięstwo całej grupy.

Rekomendacje

Red Alert zmusza cię do myślenia i rozszerza twoje umiejętności rozwiązywania problemów. Pomógł on nam zbadać dynamikę zespołu podczas zmian, jakie w nas zaszły podczas trwania aktywności.

Ciler ay, Manager Działu Kadr
Samsung, Turkey

Poproś o wycenę