Robot Revolution - zabawna gra w piłkę

Opublikowano 29 lis 2018

EY Asia- Pacific szukało zupełnie nowego i ekscytującego doświadczenia teambuildingowego. Program miał zostać zrealizowany jako część ich dwudniowego spotkania w W Hotel w Bangkoku dla ich kadry kierowniczej liczącej 50 osób. Tematem wydarzenia było: "Jak być mistrzem budowania dla rozwoju przyszłości!" Wybrano oparte na technologi wydarzenie teambuildingowe Robot Revolution, w którym zespoły budują roboty i tor wyścigowy, a następnie ścigają się nimi w finałowym wyzwaniu.

Główne cele:

  • Zbudowanie zaufania
  • Pogłębienie relacji
  • Poprawa komunikacji
  • Patrzenie w przyszłość


robot team building with EY


W trakcie dnia

Po dwóch dniach pełnych spotkań delegaci EY powrócili z lunchu do sali konferencyjnej W Hotelu w Bangkoku. Odkryli tam oni na stołach przygotowane stacje do budowy robotów i tworzenia toru. Krótkie wprowadzenie w zagadnienie robotyki i ich roli jako "Mistrzów budowania dla rozwoju przyszłości" wyjaśniło kontekst gry. Zespoły rozpoczęły następnie proces budowania robotów i ich testowych torów. Dwóch lub trzech członków zespołu zbudowało każdego robota posługując się przejrzystą instrukcją otrzymaną na iPad. Po zakończeniu budowy użyli go także do zaprogramowania i sterowania robota.

Każdy zespół po kolei otrzymał następnie dostęp do toru, na którym miał odbyć się finałowy wyścig. Musieli oni zapamiętać tor, aby go odtworzyć i na zbudowanej przez siebie replice odbyć testowe okrążenia. Skuteczne planowanie, przejrzysta komunikacja i dbałość o szczegóły były na tym etapie niezbędnie.

Na zakończenie zespoły udekorowały swoje roboty kolorami EY. Tak jak koszulki piłkarskie podzieliły one roboty na dwa zespoły. Następnie wszystkie roboty zostały zebrane ze sobą na "boisku", aby zagrać nimi w piłkę nożną i zdobyć piłkarski puchar EY.

robot team building with EY

Rezultaty

Robot Revolution był wielkim sukcesem. Aktywność ta skupia się na myśleniu przyszłościowym, ale w zrelaksowanej atmosferze, zachęcając w ten sposób do rozwoju umiejętności komunikacyjnych. Poprzez wspólne, zabawne doświadczenie pozwoliło to grupie nawiązać głębsze więzi i zbudować zaufanie.

Wszystkie opinie klientów