Robot Revolution

Zbuduj działające roboty i zaprogramuj je, aby ukończyć serię zadań.

1 - 3 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych
Sprzyja współpracy
6 - Nieograniczone

Przebieg gry

Zespoły wcielają się w grupę naukowców, a ich zadaniem jest zbudowanie i zaprogramowanie robota, który będzie stanowił podstawę nowego standardu COBTS (roboty współpracujące z ludźmi w miejscu pracy, dla odróżnienia od innych robotów, które działają samodzielnie lub z minimalnym nadzorem). Zespoły rywalizują między sobą o prestiżową nagrodę ROBEL w dziedzinie technologii.

Drużyny działają, kreatywnie budując swoje Roboty. Następnie łączą się z nimi przy pomocy technologii Bluetooth. Każdy zespół może wybrać sposób działania robotów z dostępnej gamy, tak aby osiągnąć postawione cele w określonym czasie. Wykonują krok po kroku proste instrukcje w 3D 360°, które znajdującą się w Robot App zestawu Robot Revolution. Używają kodowania "Blocky", aby ich twórczość znalazła zastosowanie! Wielkim finałem jest intensywne zadanie, które poprzez rywalizację gwarantuje zabawę i porywający widowisko.

Wnioski rozwojowe

Budowanie robota to wciągający i doskonalący proces nauczania. Członkowie zespołów bawią się, pracując razem w trakcie tego kreatywnego i praktycznego procesu.

Decyzję o tym, jakie zadania wykona robot, zależą od umiejętności podejmowania wspólnych decyzji i efektywnej komunikacji. Zarządzanie różnymi zadaniami w kreowaniu dokładnej ścieżki testowania i programowania ruchów wymaga skutecznej delegacji i zarządzania zasobami. Indywidualne mocne strony są eksponowane jako fundamenty dynamiki zespołu w trakcie pobierania nauki tą eksperymentalną metodą.

Zastosowanie ciągłego skupienia, ze szczególną dbałością o najmniejsze szczegóły wyznaczonych zadań w trakcie ich wykonywania, spowoduje możliwość skupienia się na celach projektu oraz zapobieganiu myślenia tunelowego.

Rekomendacje

Ależ nowatorskim i wciągającym doświadczeniem jest Robot Revolution. Bawiliśmy się świetnie i wiele się nauczyliśmy. Po zajęciach czuliśmy się jak eksperci!

Samancor Chrome

Poproś o wycenę