Royal Bank of Scotland poświęca czas na rozwijanie świadomości

Opublikowano 17 maj 2018

Royal Bank of Scotland poszukiwał programu na ich konferencję, który skupiałby się na redukcji i zarządzaniu stresem. Szukali oni ćwiczenia team buildingowego, które zbuduje pozytywne nastawienie, skupi umysł i zainspiruje. Chcieli również, aby wybrany program do team building był wspólnym doświadczeniem, które zjednoczy grupę. Meditainment był idealnym wyborem.

Meditainment to 30-minutowy program medytacyjny opracowany i zaprojektowany przez Catalyst Global we współpracy z liderami tej branży - Wellmind Media.

Co wydarzyło się w trakcie dnia?

W międzynarodowym centrum konferencyjnym w Birmingham dyrektorzy bankowości komercyjnej z Royal Bank of Scotland weszli do zaciemnionej sali konferencyjnej, gdzie na dużym ekranie pokazywano różne, przykładowe podróże medytacyjne. Gdy wszyscy usiedli, a dźwięk zatrzymano, cała grupa została poprowadzona przez serię łagodnych, zabawnych ćwiczeń rozciągających.

Następnie delegaci zostali poproszeni o podniesienie świecących patyczków do głosowania. Cała uwaga skupiła się na ekranie, na którym grupa została poprowadzona przez 16 medytacyjnych miejsc, z których mogli wybrać tylko jedno. Delegaci jednogłośnie wybrali program Mountain Refuge, zaprojektowany do motywowania siebie.

meditainment royal bank of scotland

W trakcie medytacji uczestników poproszono, aby zamknęli oczy, usiedli wygodnie i zrelaksowali się. Relaksujący, medytacyjny dźwięk wypełnił pokój, a delegaci rozsiedli się, aby czerpać przyjemność z doświadczenia. W momentach przerw od dźwięku na ścieżce dźwiękowej pokój był zupełnie cichy.

Na zakończenie ćwiczenia Meditainment ludzie otwarcie rozmawiali z sąsiadami, o tym wspólnym doświadczeniu w zrelaksowanym i świadomym stanie umysłu. Delegaci odświeżyli się i byli całkowicie gotowi do udziału w nadchodzącym programie konferencji.

Wszystkie opinie klientów