knowing me knowing you work styles

​Icebreakery i Energizery

Opublikowano 14 sty 2019 przez Mark Davenport

Łączenie ludzi z różnych działów i lokalizacji? Przeprowadzenie produktywnej konferencji dla różnorodnego audytorium? Kiedy ludzie spotykają się w dość formalnej odsłonie konferencyjnej, zachęcenie ich do naturalnego poznawania się i wymiany luźnych informacji o sobie może być trudne, zwłaszcza jeśli nie znają się i nie pracują ze sobą na co dzień. Icebreakery dają uczestnikom możliwość "bezbolesnego" poznania się, bez stawiania ich na świeczniku lub konieczności ekspozycji przed grupą. Wykorzystanie naszych energizerów w połowie długiej konferencji jest doskonałym sposobem na ponowne naładowanie akumulatorów i dawką świeżej energii na resztę dnia.

Przełam sztywne otwarcia spotkań i zniweluj bariery międzyludzkie dzięki naszym icebreakerom i energizerom, czyli krótkim formom teambuildingowym. Jest to doskonały pretekst, by zachęcić uczestników do miksowania się i rozmów z innymi, jednocześnie wprowadzając rozrywkowy przerywnik lub mocny start wydarzenia biznesowego.

networking

Czym są Icebreakery i Energizery?

Najlepszą definicją icebreakera lub energizera jest porównanie go do krótkiego, zgrywalizowanego ćwiczenia, którego celem jest zachęcenie uczestników do wspólnych rozmów i poznawania swoich mocnych i słabych stron. Sięgając po Face to Face, macie w ręku gotowe narzędzie, dzięki któremu członkowie zespołu odkrywają wspólne zainteresowania, budują silne więzi międzyludzkie i poznają się w mniej zobowiązującej formule.

Z kolei energetyzująca sesja z Mexican Railway zmiękczy rywalizację między zespołami, które grają o palmę pierwszeństwa przy budowie pewnej nietypowej sieci kolejowej. Ten energizer zawiera więcej aktywności fizycznej niż Face to Face, skupiając się na solidnej pracy zespołowej i poprawie dynamiki zespołu.

energisers and icebreakers

Dlaczego warto sięgać po Icebreakery i Energizery?

Nawet najwięksi ekstrawertycy potrzebują zewnętrznej moderacji, gdy znajdą się na konferencji lub spotkaniu biznesowym, zwłaszcza wśród ludzi, których nie znają lub po prostu w większym gronie osób. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ większość z nas potrzebuje pretekstu, aby wyjść ze swojej strefy komfortu, zacząć rozmowę czy zainicjować kontakt z osobami ze swojego otoczenia. Jednak, gdy uczestnicy zaczynają wspólnie działać w odpowiedzi na postawione zadanie czy polecenie, znacznie łatwiej jest im otworzyć się na innych, co natychmiast się rozprzestrzenia i ogólnie rozluźnia atmosferę, nawet jeśli początki były trudne.

Icebreakery doskonale nadają się do wyprowadzania ludzi z ich strefy komfortu w zabawny, motywujący sposób i dają ludziom pretekst do rozmowy oraz poznania osób, z którymi znaleźli się w zespole. Dobry icebreaker może natychmiast wyluzować uczestników i sprawić, że poczują się oni bardziej komfortowo, nawet w obcym sobie środowisku.

Energizery, jak sama nazwa wskazuje, są właśnie zastrzykiem energii. Zaprojektowane, aby ożywić publiczność, kiedy dynamika spotkania już nieco opadła i pomóc wzmocnić grupę, która może czuć się już trochę zmęczona. Jest to świetny sposób, aby "zresetować" umysły uczestników i pomóc im przygotować się na drugą połowę spotkania czy konferencji.

Zarówno icebreakery, jak i energizery mogą być fantastycznym sposobem na zmotywowanie uczestników i zainspirowanie ich do nieszablonowego myślenia, rozwijania pomysłów i odkrywania nowych dróg, których mogą nie być w stanie wymyślić samodzielnie. Idealna gimnastyka umysłu przed burzą mózgów lub przed dyskusjami zespołowymi.

ice breakers

Czy warto zwrócić się do Catalyst Team Building po Icebreaker lub Energizer?

Jako Event Manager wiesz, że niezależnie od tego, czy masz do czynienia z grupą 20, czy 2000 uczestników, zorganizowanie team buildingu może być bardzo trudne. Jest to szczególnie dotkliwe wtedy, gdy masz też inne, bardziej pilne elementy eventu do skoordynowania, takie jak jedzenie, picie czy zakwaterowanie delegatów; wtedy krótkie atrakcje typu icebreaker czy energizer mogą zostać często pominięte - a byłoby szkoda!

Catalyst Team Building zatrudnia kompetentnych ekspertów z obszaru teambuildingu, którzy sprawdzą Twoje wymagania i potrzeby i dobiorą ćwiczenie najbardziej dopasowane do grupy i sytuacji. Nasi facylitatorzy przeprowadzą uczestników przez całe doświadczenie, dając ci więcej czasu na dopięcie najdrobniejszych szczegółów organizacyjnych całego przedsięwzięcia, a nawet jeszcze wygospodarowanie pięciu minut dla siebie.

Nasz zespół z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy, dostarczając zabawne, angażujące doświadczenie typu icebreaker lub energizer, które nie tylko przyniesie korzyść samym uczestnikom, ale podarowując im sympatyczny i niezapomniany czas, który wartościowo wypełni nadchodzącą konferencję.


Sprawdź selekcję naszych icebreakerów and energizerów.

Skontaktuj się dzisiaj po aktywność, która uzupełni główny event.

Poproś o wycenę

Mark Davenport

Kierownik Działu Rozwoju Biznesu

Odpowiedzialny za identyfikację nowych partnerów i włączanie ich w sieć Catalyst Global

Wszystkie Artykuły

Polecane lektury