engagement

W jaki sposób team building wpływa na nastroje pracowników

Opublikowano 10 lut 2020 przez Jonathan Hazley

Jeśli jesteś menadżerem, na pewno nieraz spotkałeś się z sytuacją, w której obniżone morale twoich pracowników negatywnie wpływało na ich produktywność a w efekcie na całą firmę. Odpowiednio rozwinięte umiejętności przywódcze pełnią niezwykle ważną funkcję w zarządzaniu zespołami i pomagają maksymalizować efektywność twojej firmy na rynkach biznesowych.

Morale pracowników może mieć decydujący wpływ na produktywność twojej firmy i jakość pracy, którą muszą kontrolować liderzy. Aktywności teambuildingowe – zwłaszcza oparte na ćwiczeniach wzmacniających przywództwo - mogą stanowić doskonałe rozwiązanie dla wzmocnienia morale w miejscu pracy. Możemy sprawdzić, w jaki sposób nastroje twoich pracowników wpłyną na działanie firmy i w jaki sposób niektóre aktywności mogą być dla nich przydatne.

Dlaczego Przywództwo jest ważne w biznesie

Posiadanie liderów w firmie, oznacza zazwyczaj, że praca nie leży odłogiem. Liderzy mogą pomóc w podniesieniu produktywności w twoim rodowisku pracy i osiągnięciu celów biznesowych.Komunikacja i motywowanie pracowników jest ważne dla lidera, który chce być pewny, że jego poświęcenie jest zgodne z oczekiwaniami firmy. Istnieje również wiele różnych sposobów i dróg do wypracowania przywódczych cech. Wiele przedsiębiorstw ocenia umiejętności liderskie każdego z menadżerów bazując na kryteriach rzeczowości i sprawiedliwości, ale nie ma to żadnego wpływu na to który jest bardziej skuteczny. Zamiast tego, możecie sprawdzić, jak dobrze radzi sobie menadżer z osiąganiem celów dzięki czemu zorientujecie się, czy jest wystarczająco inspirujący dla zespołu.

Escape the mob collaborative team building

Czy niskie morale pracowników może wpływać na twój biznes?

Na morale zespołu składają się emocje, podejście, satysfakcja i ogólne wrażenia pracowników w czasie spędzonym w miejscu pracy. Najważniejsze dla kultury organizacyjnej by kolektywne pozytywne nastawienie tworzyło lepsze środowisko pracy zarówno dla liderów, jak i pracowników.

Nastroje pracowników nie mogą być lekceważone ponieważ mają bardzo duży wpływ zarówno na pracowników, jak i przedsiębiorstwo. Nastroje mają bezpośredni wpływ na samopoczucie pracowników i jakość ich pracy. Im lepszy nastrój twoich pracowników, tym bardziej produktywni będą i osiągną lepsze rezultaty. Pracownik z wyższym morale będzie również bardziej lojalny.

Jeśli szukasz sposobu na poprawienie przywództwa w twojej firmie, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie aktywności teambuildingowych dla swoich pracowników.

Knowing me Knowing You

W jaki sposób team building może wzmocnić nastroje pracowników

W ciągu ostatniej dekady, aktywności teambuildingowe stają się coraz bardziej popularne. Jednoczą ludzi i skłaniają ich do współpracy.Ćwiczenia te pozwalają ludziom zobaczyć siebie w innym świetle a równocześnie cieszyć się zabawą i przyjazną atmosferą. Eventy teambuildingowe przynoszą pozwalają pracownikom pracować nad kwestiami komunikacyjnymi, rozwiązywania problemów oraz onfliktowymi sytuacjami.

Wprowadzenie ćwiczeń teambuildingowych w biznesie będzie przyczyniało się do systematycznego poprawienia nastrojów pracowniczych twojej firmy. Jak wspomniano wcześniej, aktywności te jednoczą – nawet w sytuacjach, w których niektórzy pracownicy nie mają okazji do spotykania się na co dzień. Team building stwarza okazję, nie tylko do socjalizacji ale również skłania do współpracy, oraz pozwala zrozumieć lepiej samego siebie. Wzmacnianie relacji poprawi ogólny komfort (well-being) i tworzy odpowiednie warunki dla twoich pracowników. Dodatkowo, pozwala pracownikom uwolnić się od stresu i oczyścić umysł, co może być istotnym czynnikiem podnoszącym morale w miejscu pracy.

Escape the Maze collaborative team building

Dalej dowiesz się, jakie aktywności teambuildingowe możesz zorganizować żeby wzmocnić nastroje pracowników.

Rodzaje teambuildingowych aktywności

Przedstawiamy wachlarz gier biurowych i icebreakerów ażeby rozładowywać napięcie między menadżerami i pracownikami. Knowing Me Knowing You jest beztroskim icebreakrem, który trwa godzinę i skłania pracowników do zbudowania sieci relacji aby odnaleźć wspólny grunt porozumienia.

Escape the Maze i Beat the Box wynoszą szkolenia liderskie na wyższy poziom.

W Escape the Maze zespoły działają w realnej rzeczywistości by uciec z wirtualnego labiryntu przedstawionego na tabletach. Współpraca i komunikacja są kluczowe, ale bez charyzmatycznego lidera, zespoły mogą obrać niewłaściwy kierunek i w efekcie ponieść negatywne konsekwencje.

Innym nastawionym na współpracę programem teambuildingowym jest Beat the Box. Uczestnicy gry będą indywidualnie ale również, łącząc swoje siły pracować nad intrygującymi metalowymi skrzynkami. Zespoły muszą mierzyć się z upływającym czasem oraz stosować efektywną komunikację i wymianę informacji połączoną z przyjmowaniem indywidualnej odpowiedzialności. Wszystko to by, osiągnąć najlepszy rezultat.

Szukasz aktywności teambuildingowych dla swoich pracowników by zdobyć lub wzmocnić umiejętności liderskie? W Catalyst Team Building mamy mnóstwo przeróżnych rozwiązań i programów, które możesz eksplorować i które poruszają rozmaite zagadnienia. Od radzenia sobie z rozwiązywaniem problemów do ulepszania kultury współpracy.

Sprawdź dostępne programy lub skontaktuj się z naszym teamem. Będziemy szczęśliwi mogąc pomóc Ci w stworzeniu perfekcyjnego team buildingowego eventu.

Jonathan Hazley

Główny Manager w Team Challenge Company

Pasjonat tworzenia, projektowania i dostarczania unikalnych programów teambuildingowych dla rozwoju zespołów w firmach w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie Artykuły

Polecane lektury