Bot Creation

Wyobraź sobie, wprowadź innowacje i stwórz robota do określonego celu.

2 - 3 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz
Sprzyja zdrowej rywalizacji/ Sprzyja współpracy
6 - Nieograniczone

Przebieg gry

Bot Creation to innowacyjna aktywność teambuildingowa, w której zespoły projektują i tworzą robota, którego rolą, jest wykonanie wyznaczonego zadania, z niezliczonej liczby dostępnych komponentów. Zespoły otrzymują zestaw zadań, opartych zarówno na rywalizacji, jak i współpracy, które ich roboty muszą zrealizować. Zespoły projektują robota, dopasowując dostępne komponenty i używając wymaganych umiejętności. Decydują o właściwym napędzie, budują obudowę z MDF, pokrowiec na obudowę oraz wybierają elektryczne i elektroniczne elementy ich robota. PO zakończeniu budowy zespoły testują roboty, aby sprawdzić, czy mogą one z sukcesami ukończyć wymagane zadanie. Zespoły spotykają się, aby obejrzeć konstrukcje innych zespołów i cieszyć się z faktu, że ich robot okazał się sukcesem.

Wnioski rozwojowe

Podczas gdy każdy zespół zaczyna wyobrażać sobie ich robota, Bot Creation rozwija dyskusję, planowanie i umiejętność podejmowania decyzji. Kreatywne myślenie i zarządzanie zasobami zostaje także wykorzystane, gdy zespoły rozdzielają etapy powstawania robota na określone zadania.
Poprzez tworzenie, a następnie testowanie, zespoły uczą się używać logiki myślenia projektowego, aby zwiększyć podstawowe funkcje robota. Skończony robot jest dowodem skutecznej innowacji, kreatywności i co najważniejsze, skutecznej dynamiki zespołu.

Rekomendacje

Bot Creation jest bardzo aktualne - robotyka, dynamika grupowa, komunikacja. Mogliśmy również zidentyfikować talenty ludzi na każdym etapie. Bardzo mi się to podobało.

Fernando Santos
Wheaton

Poproś o wycenę