Escape the Maze

Przepełniony akcją scenariusz, w którym uczestnicy przemierzają trasę z punktami GPS oraz rozwiązują zadania utrzymane w stylistyce escape roomów, torując sobie drogę do wolności.

1 - 3 godziny
Na zewnątrz
Sprzyja zdrowej rywalizacji/ Sprzyja współpracy
8 - Nieograniczone

Przebieg gry

Zespoły przemieszczają się po pełnej przygód trasie nałożonej na realną mapę terenu, aby wydostać się z wirtualnego labiryntu widocznego na tablecie. Wyposażeni w plecaki pełne zagadkowych gadżetów i akcesoriów, uczestnicy muszą rozwikłać szereg zagadek i powiązanych ze sobą tajemnic, aby torować sobie drogę przez kolejne sektory gry i wirtualne punkty oznaczone na mapie tabletu. Każdy sektor i obszar jest w przemyślany sposób zaprojektowany, aby wystawić na próbę dynamikę zespołu i sprawdzić zdolność uczestników do skutecznej komunikacji i organizacji pod presją czasu. Gdy zespoły próbują wydostać się z labiryntu pokonując punkty z wyzwaniami wyzwalanymi przez geolokalizację, stopniowo ujawniane są kolejne łamigłówki, zagadki i powiązane ze sobą elementy scenariusza. Odpowiedzi, jakich uczestnicy udzielają oraz decyzje, jakie podejmują, otwierają przed nimi nowe, alternatywne trasy, które albo okażą się kluczowym skrótem, albo niefortunną drogą okrężną, której przejście to konsekwencja wcześniejszych nieroztropnych wyborów! Mając do dyspozycji pewne zasoby i materiały, zespoły będą mogły skutecznie rozwikłać całą intrygę i dotrzeć do celu, gdzie nastąpi spektakularny finał.

Wnioski rozwojowe

Gra Escape The Maze jest bardzo dynamiczną oraz wysoce interaktywną przygodą, w której łączymy świat wirtualny i rzeczywisty. Rozwiązywanie problemów to tylko jedno z wyzwań tego scenariusza. Uczestnicy muszą ściśle ze sobą współpracować, rozwijając pracę zespołową, podejmując decyzje pod presją, budując zaufanie wobec siebie, doświadczając przywództwa i ucząc się o sobie poprzez doświadczanie. Escape The Maze może być traktowane jako gra ze zdrową rywalizacją w tle, gdzie jest miejsce dla odpowiedzialności, skutecznej komunikacji zespołowej i zarządzania czasem. Aby uzyskać mocniejszy wymiar współpracy, obejmujący również współpracę między-zespołową, gracze mogą zbudować koalicję w danych sektorach, dzieląc się swoją wiedzą, wymieniając wskazówkami, w jakich posiadanie weszli w miarę postępów w grze, oraz korzystając z czatu w aplikacji. W każdej opcji scenariuszowej zespoły muszą współpracować na końcu, aby uwolnić się z potrzasku.

Rekomendacje

Our millennial staff were immediately engaged in working through the multi-faceted puzzles. A practical enhancement of their effective communication, team dynamics, innovative thinking and problem solving skills.

Momo

Poproś o wycenę