Crime Solvers

Doskonal swoje umiejętności pracy zespołowej, rozwiązując sprawę kryminalną.

1.5 - 3 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz
Sprzyja zdrowej rywalizacji/ Sprzyja współpracy
8 - Nieograniczone

Przebieg gry

"Crime Solvers" to niezwykle realistyczny scenariusz przestępstwa. Zadaniem uczestników jest rozwikłanie i znalezienie sprawców zbrodni. Aby to zrobić przesiewają ogromną ilość różnego typu informacji. Nagrane połączenia alarmowe na numer 999, nagrania z miejsca zbrodni, filmy z przesłuchań podejrzanych, fotografie, raporty z sekcji zwłok, transkrypty, dowody kryminalistyczne i wiele więcej - wszystko to może pomóc, ale i dezorientować detektywów. Niektóre informacje są istotne, a niektóre prowadzą na manowce!

Zespoły analizują dowody, przeszukując miejsce zbrodni w poszukiwaniu istotnych wskazówek, używając przy tym prawdziwych technik, takich jak analiza odcisków palców, chromatografia i oświetlenie ultrafioletowe. Uzbrojeni w różne dokumenty i iPada próbują zidentyfikować mordercę i motyw. To wyścig z czasem podczas, którego muszą zebrać dowody którymi udowodnią ich oskarżenie.

Wnioski rozwojowe

"Crime Solvers" to wciągająca gra, mocno integrująca zespół. Do rozwiązania tajemnicy morderstwa Madame Livingstone wymagane są umiejętności pracy zespołowej, pomysłowość i doskonała komunikacja.

Zespoły otrzymują różnego typu informacje, które trzeba zinterpretować. Stając w obliczu wielu danych, zespoły muszą skupić się na celu gry i rozwijać zdolność do identyfikowania istotnych informacji, wywołując tym samym dyskusje, która może ich doprowadzić do rozwiązania. Tu aktywne słuchanie i zadawanie odpowiednich pytań na podstawie dostępnych informacji prowadzi do sukcesu. Zespoły muszą ściśle ze sobą współpracować, aby rozwiązywać kolejne problemy pojawiające się w następnych etapach śledztwa, a wszystko to pod presją czasu.

W trakcie gry członkowie zespołów uczą się efektywnej debaty, dyskusji i współpracy, używając dedukcji do wyciągania trafnych wniosków. Rywalizacja z innymi zespołami napędza ducha zespołowego i zachęca wszystkich uczestników do pełnego zaangażowania i dążenia do osiągnięcia celu.

Poproś o wycenę