Energia i koncentracja

Skup się ponownie, zaangażuj oraz wydłuż czasu koncentracji w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji w konferencję.

focus attention

Większość ludzi ma problemy z utrzymaniem koncentracji i nie rozkojarzaniu się. Osoby, które utrzymują koncentrację uwagi przez dłuższy czas, uzyskują lepsze wyniki w ramach poznawczych wyzwań niż osoby, które tego nie potrafią. Podobnie jak w przypadku ćwiczeń fizycznych, umysł można ćwiczyć w celu uzyskania poprawy czasu koncentracji.

Ćwiczenia fizyczne odgrywają również znaczącą rolę w dotlenianiu mózgu, doprowadzając do uzyskania lepszej koncentracji. Badania pokazują, że wydajność pracy oraz koncentracja na zadaniu gwałtownie ulega poprawie dzięki ćwiczeniom fizycznym. Przynoszą one jeszcze większe korzyści, jeśli są wykonywane wspólnie z innymi, a nie samodzielnie. Udział w programie teambuildingowym poprawiającym samopoczucie w połączeniu z zajęciami kształcącymi może wspomagać zacieśnianie trwałych więzi w zespole oraz rozwijanie programu poprawiającego dobre samopoczucie w biurze.

Ruch fizyczny lub zmiana tempa odgrywają kluczową rolę w pozostawaniu w stanie pobudzenia i koncentracji podczas spotkań oraz konferencji. Badania pokazują również, że niezwłocznie po wykonaniu nawet prostych ćwiczeń fizycznych, rozwiązywanie problemów, pamięć oraz koncentracja ulegają poprawie. Sprytne osoby przygotowujące spotkania oraz organizatorzy konferencji zdają sobie sprawę z istotnej roli, jaką odgrywają przerywnikowe zajęcia pobudzające, które zapewniają utrzymywanie koncentracji u uczestników oraz czerpanie większych korzyści z konferencji. Energizery, jak na przykład zajęcia z dynamiczną muzyką i zajęcia rytmiczne, doprowadzają do całkowitej zmiany tempa przebiegu spotkania lub konferencji, dodając energii i pobudzając uczestników. Zajęcia poprawiające dobre samopoczucie dotleniają mięśnie oraz mózg, jednocześnie zapewniając świeżość umysłu oraz poprawę koncentracji.

Firma Catalyst oferuje szeroką gamę energizerów oraz programów teambuildingowych, opracowanych szczegółowo pod kątem pobudzania i koncentracji uwagi. Czy konieczna jest pomoc w podjęciu decyzji? A może potrzebne jest zupełnie coś innego? Wystarczy się z nami skontaktować.

Przejrzyj sekcję opisującą powiązane popularne programy.
Potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji? A może szukasz czegoś innego?

Skontaktuj się z nami

Powiązane historie klientów