Puppet Masters

Zespoły współpracują, aby stworzyć i manipulować gigantycznymi marionetkami

2 - 3.5 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz
Sprzyja współpracy
15 - Nieograniczone

Przebieg gry

Podczas wyzwania uczestnicy muszą tak poruszać marionetkami, aby te wykonały z pozoru proste czynności. Z pewnością wszyscy widzieliście ogromne marionetki paradujące na boiskach futbolowych albo arenach olimpijskich. Dzięki Puppet Masters możecie sprawdzić, ile wysiłku wymaga ożywienie tych gigantów. W tym celu każdy zespół zamienia się w „ośrodek nerwowy” kontrolujący niezliczone ruchy, a wszystko po to, by olśnić współpracowników swoim występem. Gra mobilizuje wszystkich uczestników wyzwania, przewidując dla każdej osoby jasno określone zadanie do zrealizowania.

Wnioski rozwojowe

Puppet Masters to unikalna integracja, która angażuje wszystkich uczestników w konstruowanie, a następnie poruszanie marionetkami. Zmuszenie jej do wykonania najprostszych czynności wymaga perfekcyjnej współpracy i komunikacji zespołowej. Marionetki to narzędzie do zespalania relacji w każdym teamie. W trakcie zabawy trzeba wykazać się odpowiedzialnym podejściem do swojego zadania, bo rzutuje ono na efekt końcowy.

Pomysł na CSR

Dodatkową wartością tego programu staje się możliwość włączenia elementów koncepcjispołecznej odpowiedzialności biznesu. Stworzone przez uczestników marionetki można wykorzystać np. w akcjach charytatywnych lub organizując przedstawienie dla dzieci przebywających w szpitalach.

Poproś o wycenę