The Big Picture

Stwórz obraz przedstawiający wartości Twojej firmy

1 - 3 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz
Sprzyja współpracy
12 - Nieograniczone

Przebieg gry

W The Big Picture zespoły współpracują i komunikują się ze sobą tak, by stworzyć dzieło sztuki o ogromnych rozmiarach, które składa się z wielu połączonych ze sobą płócien. Przed wydarzeniem zaprojektujemy specjalnie dla Was obraz odzwierciedlający np. kluczowe wartości firmy. W czasie wyzwania każdy zespół otrzymuje dwa płótna, na jednym z nich najpierw wykonuje szkic zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, a drugie od razu wypełnia kolorami. Malując wspólne dzieło, uczestnicy poznająsiebie nawzajem w różnorodnych, często nietypowych rolach – wizjonerów, artystów i wreszcie kreatorów sukcesu. Każdy z nich będzie miał możliwość dołożenia własnej cegiełki do tego barwnego zadania. Po zapełnieniu płócien uczestnicy udają się na krótką przerwę, a w tym czasie fragmenty obrazu zostają połączone w jedną wielką całość. W finale następuje odsłonięcie dzieła przy burzliwych oklaskach i wybuchach radości twórców obrazu.

Wnioski rozwojowe

Dzięki tej grze uczestnicy zostaną zaangażowani w proces, w którym odkryją, że współpraca, budowanie relacji oraz skupienie się na szerokiej perspektywie może prowadzić do osiągnięcia niebywałych rezultatów. Wymiana informacji pomiędzy zespołami na temat doboru kolorów, połączeń pomiędzy elementami oraz techniki malowania jest kluczowa, aby efekt końcowy był spektakularny. Zespołowe arcydzieło może zostać umieszczone w siedzibie firmy lub innym wyeksponowanym miejscu.

Pomysł na CSR

Dodatkową wartością tego programu staje się możliwość włączenia elementów społecznej odpowiedzialności biznesu. Stworzone przez uczestników obrazy można wykorzystać np. w akcjach charytatywnych.

Rekomendacje

Dziękuję, za przekształcenie bardzo podejrzliwego i cynicznego tłumu w entuzjastyczną i podekscytowaną grupę ludzi. Wpływ jaki miał The Big Picture na całą firmę był absolutnie niesamowity. Ludzie nadal nie mogą uwierzyć, że odegrali rolę w tworzeniu arcy

Ericsson

Poproś o wycenę