Situation Room

Przejmij dowodzenie i kontrolę

1 - 1.5 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych
Sprzyja zdrowej rywalizacji/ Sprzyja współpracy
6 - Nieograniczone

Przebieg gry

Situation Room to bardzo zajmująca gra biznesowa. Oglądając serię filmów instruktażowych, zespoły otwierają kilka walizek, aby odkryć wyzwania i zasoby do rozwiązania dochodzenia Special Operations dotyczącego organizacji przestępczej.

Event jest napędzany przez Video Briefs, które są dostarczane w ustalonych momentach podczas trwania programu, tak aby skopiować aktualizację statusu w czasie rzeczywistym. Zegar wskazuje zespołom czas pozostały do następnej aktualizacji. Zawierająca zamknięte schowki teczka (ALPHA / BRAVO / CHARLIE / DELTA) ma kluczowe znaczenie w programie. Po otwarciu każda skrytka odkrywa zespołom wyzwania oraz zasoby do oceny i rozwiązania, aby mogli przesłać informacje do działania dla „Specjalnych Opcji”. Bezpieczne urządzenie (iPad i Situation Room APP) zapewnia połączenie ze „Specjalnymi Opcjami” dla zespołów, które mogą w ten sposób przesłać swoje odkrycia.

Wnioski rozwojowe

W Situation Room zespoły mają za zadanie myśleć strategicznie i stosować zręczne metody pracy, aby połączyć odpowiednie osoby i informacje we właściwym czasie. W rezultacie uczestnicy rozwiną zrozumienie i uznanie dla ważnej roli, jaką odgrywa komunikacja krzyżowa w sytuacyjnym leadership oraz wysoka wydajność pod presją.

Wciągający temat i starannie zaprojektowana różnorodność wyzwań zapewniają pełne zaangażowanie wszystkich uczestników oraz wyraźny rozwój i zrozumienie indywidualnych mocnych i słabych stron, dynamiki zespołu i siły pracy zespołowej.

Rekomendacje

Symulacja The Situation Room przekroczyła nasze oczekiwania. Stawiając nas w obliczu ogromnej presji czasu i konieczności zastosowania zwinnych sposobów pracy, gra zmobilizowała nas do koncentracji na działaniu, przy jednoczesnym równoważeniu szybkości i dokładności oceny napływających do nas informacji. Fantastyczny event!

RB (Reckitt Benckiser)

Poproś o wycenę