Mindfulness

Poczuj większego spokoju, mniejszy stres oraz poznaj możliwość lepszego radzenia sobie z sytuacjami stawiającymi wysokie wymagania.

people waving coloured sticks selecting a mindfulness program in Catalyst team building Meditainment program

Mindfulness jest oparty na teorii buddyjskiej i sposobie myślenia. Po raz pierwszy pojawił się on na Zachodzie w okresie pokoju i miłości przypadającym na lata 70-te i do roku 2000 mindfulness stał się wielomiliardową branżą na świecie. mindfulness jest techniką. Umiejętnością, którą rozwija się poprzez praktykę.

Psycholodzy twierdzą, że nie istnieją jeszcze żadne dowody na poparcie związku pomiędzy mindfulness, a ulepszoną funkcją poznawczą, lepszym snem, bądź utratą wagi. Jednakże potwierdzają oni korzystny wpływ, jaki mindfulness ma na stany psychiczne, np. troski, depresję, czy stres. Wyedukowani pracownicy w zakresie technik mindfulness, które są łatwe do codziennego praktykowania oraz zachęcają do kształtowania regularnego praktyktykowania mindfulness w końcu zdają sobie sprawę z większej wydajności. Pracownicy będą odczuwali większy spokój, mniejszy stres oraz będą zdolni do lepszego radzenia sobie z sytuacjami stawiającymi wysokie wymagania. Niektóre badania pokazują, że codzienne praktykowanie mindfulness zapewniają lepszą samoświadomość, lepsze zdrowie oraz zmniejszą konsumpcję stymulantów, np. herbaty i kawy. Oznacza to mniej czasu wolnego na bycie niedysponowanym i zmęczonym.

Krótkie okresy na rozciąganie i medytację w ciągu dnia spowalniają tętno, a gdy jest to wykonywane wspólnie w zespole, odprężają umysł i poprawiają nastrój w grupie. Poświęcanie czasu na mindfulness lub medytację podczas konferencji, lub spotkań odświeża umysł i zapewnia koncentrację nowej uwagi na treść konferencji.

Przejrzyj sekcję opisującą powiązane popularne programy.
Potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji? A może szukasz czegoś innego?

Skontaktuj się z nami

Powiązane historie klientów