Podwójna zabawa, podwójna nauka dzięki zajęciom Beat the Box i Go Team

Opublikowano 18 mar 2019 przez Gerry Skerritt

Przodująca na rynku firma od łączności cyfrowej w Republice Południowej Afryki poszukiwała imprezy inauguracyjnej, która przypomniałaby zespołowi tej firmy (obejmującemu wielu nowych członków), że współpraca, nieszablonowe myślenie i koncentracja są kluczowe dla ich ciągłego odnoszenia sukcesów w biznesie. Firma Dream Team Catalyst, będąca przedstawicielstwem Catalyst Team Building w Republice Południowej Afryki, zadbała o to, aby całość była wspanialsza niż suma poszczególnych części poprzez zestawienie dwóch najpopularniejszych i najskuteczniejszych programów firmy Catalyst w taki sposób, aby przygotować rewelacyjną oraz użyteczną imprezę, która odpowiadała celom klienta, wykraczając poza jego oczekiwania.

Aby uzyskać większą złożoność za pomocą i tak już wymagających zajęć Beat The Box, firma Dream Team Catalyst uwzględniła szereg dodatkowych zadań polegających na rozwiązywaniu problemów. Przed rozpoczęciem imprezy zadania zostały wprowadzone do platformy technologicznej z budowania zespołu firmy Catalyst o nazwie Go Team, która następnie została zainstalowana na tabletach iPad. W dniu odbywania się imprezy grupa została podzielona na 10 zespołów, z których każdy otrzymał tablet iPad i skrzynkę Beat the Box. Zespoły zmagające się z dwoma pozornie różnymi zadaniami musiały jednocześnie radzić sobie z dynamiką zespołu i odpowiednio zagospodarować członków zespołu. Każdy z zespołów został podzielony na dwie podgrupy, z których jedna pracowała nad Beat the Box, a druga nad sprostaniem wyzwaniom Go Team. Te dwa pozornie odmienne projekty zostały w rzeczywistości zaprojektowane tak, aby były od siebie zależne, biorąc pod uwagę ostateczny cel polegający na zatrzymaniu zegara odliczającego przed upływem określonego czasu.

beat the box  in south africa

Atmosfera w pomieszczeniu była pełna napięcia, ponieważ zespoły walczyły, aby nadać sens panującemu chaosowi, lukom w wiedzy i złożoności danego zadania. Gdy każda z podgrup rozwiązała problemy i uzyskała informacje, nastąpiła mobilizacja do efektywnego dzielenia się wiedzą, aby porozumieć się ze współpracującą podgrupą. Stopniowo zadanie stawało się nieco łatwiejsze, ale z powodu tykającego zegara dało się wyczuć presję!

W momencie olśnienia 10 zespołów zdało sobie sprawę, że łączył ich ten sam cel i że współpraca nie tylko była pożądana, ale wręcz niezbędna. Zespoły połączyły siły, aby rozwiązać ostateczną zagadkę. W wyniku współpracy między zespołami problem został rozwiązany, a zegar odliczający został zatrzymany niecałe 2 minuty przed czasem! Pomieszczenie wypełniło się gromkimi brawami, gestami zwycięstwa, przybijaniem piątek i poklepywaniami po plecach.

Zadanie wykonane! Uczestnicy byli w pełni zaangażowani i czuli się zżyci poprzez wspólne doświadczenie. Klient osiągnął swój cel wzmocnienia znaczenia współpracy, nieszablonowego myślenia i koncentracji w zabawny i niezapomniany sposób!

Wszystkie opinie klientów