Trade Winds

Ahoj Kamracie! Zmień swój zespół w piracką załogę i pomnażaj swoje bogactwo

1 - 2 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz
Sprzyja zdrowej rywalizacji
24 - Nieograniczone

Przebieg gry

W tej grze zamienicie się w załogę pirackiej łajby. Statek jest po brzegi wypełniony łupem - złotem, rumem i bronią . Ale przed Wami szansa pomnożenia tych bogactw – wystarczy, że będziecie w dobrych stosunkach z portowymi handlarzami. Celem staje się budowanie relacji z handlarzami na lądzie. Dzięki temu będziecie mogli powiększyć swój skarb. Nie wszyscy jednak są nastawieni na dialog… W Trade Winds trzeba wykazać się sprytem i umiejętnościami komunikacyjnymi, by zdobyć istotne informacje rynkowe. Gra odbywa się w czterech rundach. Każda z nich rozpoczyna się wymianą towarów, a kończy powrotem na łajbę i przeliczeniem zysków. Wraz z rozwojem gry zespoły nawiązują relacje z innymi piratami i dzielą się z nimi zdobytą wiedzą

Wnioski rozwojowe

Mimo że jest to ćwiczenie oparte na rywalizacji, zwycięskie zespoły to te, które współpracują z innymi, stosują strategię win-win, a równocześnie potrafią skupić się na nadrzędnym celu. Podczas warsztatowego podsumowania zwycięzcy mogą zaprezentować swoje strategie, podzielić się wnioskami i spostrzeżeniami na temat całej rozgrywki Dzięki temu zdobyta wiedza ma szanse zaowocować w przyszłości.

Rekomendacje

Co za zabawna symulacja biznesowa. Uwielbialiśmy się przebierać, targować i negocjować, to była dobra zabawa i wiele faktów które pozwoliły na kontynuowanie wspólnej dyskusji,wyłoniło się podczas zajęć.

Konica Minolta

Poproś o wycenę