Island Survivor

Dziel się wiedzą, ucz się umiejętności przetrwania i odkryj, jak zostać uratowanym.

1 - 2 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych
Sprzyja zdrowej rywalizacji/ Sprzyja współpracy
4 - Nieograniczone

Przebieg gry

Zespoły rozbitków utknęły na wyspie. Aby się stąd wydostać, muszą ustalić nazwę statku, datę, godzinę i miejsce, przez które będzie przepływał.

W międzyczasie muszą przystosować się do życia na wyspie, aby przetrwać. Wyspa podzielona jest na dziewięć stref. W każdej strefie uczestnicy stają przed szeregiem wyzwań skupiających się na różnych aspektach przetrwania, takich jak woda, pogoda, pierwsza pomoc, budowanie schronu, sygnalizacja itp. Przedmioty znalezione na brzegu pomogą im sprostać wyzwaniom. Pomyślne ukończenie zadań pokaże, że zespoły opanowały podstawowe umiejętności survivalowe.

Aby przetrwać, zespoły muszą zdobyć pewną wiedzę z każdego obszaru. Jeśli spędzą za dużo czasu w jednej strefie, stracą możliwość zdobycia innej wiedzy, która pomogłaby im odkryć sposób na wydostanie się z wyspy. Jeśli z kolei zyt szybko opuszczą strefę, może okazać się, że wiedza o tym obszarze nie będzie wystarczająca. Po opuszczeniu strefy nie można do niej wrócić.

Zespoły ostatecznie ustalają nazwę i namiary na statek, z którym ma nadejść pomoc. Wygrywa drużyna, która opuści wyspę z największą liczbą punktów.

Wnioski rozwojowe

Aby przetrwać, zespoły rozbitków muszą opracować strategię i w sposób zwinny ją wdrożyć w życie. Wiedza o tym, kiedy przejść do następnej strefy, a kiedy się zatrzymać, wymaga również aktywnej komunikacji i podejmowania wspólnych decyzji. Uczestnicy dobrze się bawią podczas rozmów zespołowych, zdobywając wiedzę na temat realnych umiejętności przetrwania. Przy ograniczonym czasie na działanie, na próbę jest wystawiona skuteczność zespołu, który ciągle musi szukać odpowiednich szans i rozwiązań. Każda strefa umożliwia przydzielanie zadań określonym członkom zespołu, aby mogli wykorzystać swoje mocne strony, dla dobra całej drużyny. Elastyczny w swojej formie scenariusz Island Survivor może być zaprojektowany na jednogodzinną sesję integracyjną lub bardziej kompleksową grę, z czasem trwania do 3 godzin.

Team Assessment Tool Logo

Team Assessment Tool

This product is ideally suited to a guided post-event debrief. To enhance the learning and make this activity even more meaningful conclude your experience with our unique purpose-built app. A customised debrief using Team Assessment Tool will bring lasting results and quantifiable returns, fostering team cohesion, individual personal growth, skills development, and thereby driving performance. Find Out Moreremote team building

Aktywność dla Zdalnych Zespołów

Ten rodzaj aktywności został zaprojektowany dla ludzi pracujących zdalnie. Twój zespół może pracować z domu, z różnych lokalizacji biurowych czy nawet z różnych krajów! Podoba Ci się scenariusz, ale szukasz rozwiązania na żywo lub hybrydowego? Skontaktuj się, aby zobaczyć, jak możemy dostosować wybrany program do potrzeb Twojego zespołu.

web or app

Aktywności do zdalnego budowania zespołu w oparciu o przeglądarkę internetową i aplikacje mobilne.

Czy wiesz, że nasza oferta na team building online obejmuje programy realizowane zarówno poprzez przeglądarkę internetową, jak i w aplikacjach mobilnych? Zapytaj nas, jakie mamy propozycje zdalnej integracji, dopasowane do Twojej sytuacji.

Poproś o wycenę