Race Around the World

Zabawny wyścig obieżyświatów, który zaangażuje i zmotywuje zespoły pracujące zdalnie.

1 - 1.5 godziny
W pomieszczeniach zamkniętych
Sprzyja zdrowej rywalizacji/ Sprzyja współpracy
8 - Nieograniczone

Przebieg gry

Wyścig dookoła świata to wirtualny teambuilding zaprojektowany specjalnie dla pracowników w zespołach rozproszonych. Aktywność jest osadzona na aplikacji Go Team i można ją realizować przy użyciu dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu. Wyścig dookoła świata składa się z trzech poziomów, a każdy z różnorodnych, zabawnych i ekscytujących wyzwań. Każda drużyna reprezentowana jest przez Odkrywcę, którego awatara prowadzi wokół globu. Gracze komunikują się ze swoim zespołem za pośrednictwem wideokonferencji. Aby pomyślnie ukończyć wszystkie trzy poziomy gry z maksymalną liczbą punktów, zespoły muszą zwracać uwagę na publikowane online dzienniki z wiadomościami oraz analizować informacje na mapie gry. Ograniczone czasowo etapy i dodatkowa presja związana z zarządzaniem ograniczonymi zasobami sprzyjają aspektom edukacyjnym gry.

Każdy zdalny zespół wykorzystuje wirtualne pokoje, aby komunikować się ze sobą i podejmować decyzje. Do prowadzenia Odkrywcy zespoły wykorzystują różne środki transportu: pociąg, autobus, statek, a nawet balon lub sterowiec. Rozgrywka toczy się etapowo, a drużyny muszą pamiętać o szybko zużywających się żetonach zasobów. Każdy Odkrywca odwiedza po drodze miasta, gdzie uzupełniane są zasoby i planowane kolejne ruchy. Gracze uważnie studiują mapę, aby optymalnie zaplanować trasę i dotarzeć do mety na czas. W zespole jest jeden Odkrywca, lecz wielu przewodników, więc różne osoby mają dostęp do różnych informacji, które pomogą im optymalnie zaplanować podróż. Dostęp do danych jest ograniczony czasowo, dlatego liczy się tutaj otwarty dialog, praca zespołowa i wspólne planowanie. Zespół, który ukończy wszystkie etapy z najwyższym wynikiem, wygrywa.

Wnioski rozwojowe

Gra Race Around the World daje możliwość rozwoju miękkich kompetencji, niezbędnych w pracy w rozproszonych zespołach. Ponieważ fabuła i złożoność zadania rozwijają się w miarę postępu gry, uczestnicy muszą działać w sposób zwinny, myśląc strategicznie, ale też w sposób iteracyjny, sprawnie wdrażać wspólnie konsultowane plany. Zbieranie informacji, krytyczne myślenie, dyskutowanie rozwiązań ze współpracownikami to esencja tego wyzwania.

Rekomendacje

Gra Race Around the World zrobiła nam dużo dobrego, podnosząc ducha zespołu i pompując energię w naszym dziale – to spotkanie wprawiło wszystkich w doskonały nastrój!

Jari Kyläjärvi
Solu Digital

remote team building

Aktywność dla Zdalnych Zespołów

Ten rodzaj aktywności został zaprojektowany dla ludzi pracujących zdalnie. Twój zespół może pracować z domu, z różnych lokalizacji biurowych czy nawet z różnych krajów! Podoba Ci się scenariusz, ale szukasz rozwiązania na żywo lub hybrydowego? Skontaktuj się, aby zobaczyć, jak możemy dostosować wybrany program do potrzeb Twojego zespołu.

web or app

Aktywności do zdalnego budowania zespołu w oparciu o przeglądarkę internetową i aplikacje mobilne.

Czy wiesz, że nasza oferta na team building online obejmuje programy realizowane zarówno poprzez przeglądarkę internetową, jak i w aplikacjach mobilnych? Zapytaj nas, jakie mamy propozycje zdalnej integracji, dopasowane do Twojej sytuacji.

Poproś o wycenę