Nawiązywanie kontaktów

Rozwiń długotrwałe koneksje poprzez zorganizowane zajęcia oraz dzielenie się doświadczeniem, a nie tylko poprzez codzienną komunikację.

the importance of networking

Nawiązywanie kontaktów jest koniecznością w przypadku jednostek oraz przedsiębiorstw. Badania wskazują na wartość budowania sieci koneksji zawodowych. Nawiązywanie kontaktów prowadzi między innymi do pojawienia się możliwości biznesowych, dzielenia się wiedzą oraz innowacji. Niektórzy ludzie uwielbiają nawiązywać kontakty, podczas gdy inni uważają to za swój obowiązek. Możliwe jest przestawienie sposobu myślenia w taki sposób, aby nawiązywanie kontaktów było postrzegane jako sposobność odkrywania i uczenia się, a nie zadanie, które należy wykonać. Jednym z etapów tego procesu jest odpowiednie przygotowanie się przed poznaniem danej osoby, aby znaleźć wspólne zainteresowania. To sprawi, że doznania z nawiązywania kontaktów będą bardziej przyjemne oraz doprowadzą do budowania lepszych relacji.

Badania pokazują, że długotrwałe powiązania są kreowane raczej poprzez zorganizowane zajęcia oraz dzielenie się doświadczeniem, niż poprzez codzienne komunikowanie się. Program teambuildingowy Quickfire oferowany przez Catalyst świetnie nadaje się do nawiązywania kontaktów podczas konferencji. Poprzez wykonanie serii umysłowych, fizycznych lub aktywnych wyzwań, jako jednostki lub grupy, poznaje się zdolności pracowników oraz cechy osobowości, które w sposób naturalny wysuwają się na pierwszy plan. W takiej sytuacji ludzie zaczynają rozumieć i uznawać odmienne zestawy umiejętności lub style pracy. Większość naszych zajęć teambuildingowych opiera się na wymianie doświadczeń, dlatego wpływają one na kształtowanie się wspaniałych wspomnień oraz długotrwałych koneksji w zespołach, a także pomagają tym którzy rzadko mają okazję komunikować się osobiście.

Przejrzyj sekcję opisującą powiązane popularne programy.
Potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji? A może szukasz czegoś innego?

Skontaktuj się z nami

Powiązane historie klientów