the unifying power of music

Jednocząca moc Muzyki

Opublikowano 13 maj 2018 przez Guy Baker

Słuchając naszych klientów, zdaliśmy sobie zapotrzebowanie na unikalne programy team building, które skupiają się na dobrym samopoczuciu pracowników, zaangażowaniu i myśleniu transformacyjnym. Badania sugerują, że złożoność związana z ćwiczeniem i graniem muzyki pomaga w rozwoju poznawczym, ponieważ przez ten procesie uruchamiane są nowe sieci neurologiczne. Proces ten zwiększa połączenia neuronowe, które są związane z podejmowaniem decyzji, pamięcią, kreatywnością i jasnością myśli.

Ponadto dobrze udokumentowano, że angażowanie się w muzykę, jej słuchanie, uczenie się lub granie wraz z innymi, prowadzi do wyższego subiektywnego dobrego samopoczucia. Muzyka odgrywa kluczową rolę w regulacji emocjonalnej i rozwijaniu uczucia jedności w grupie.

the unifying power of music

Mając na uwadze te badania, zespół ds. rozwoju w Catalyst Global stworzył kilka udanych programów team building opartych na muzyce, z których najbardziej godne uwagi są Beatswork, grupowe warsztaty perkusyjne i Orchestrate, w którym grupa ludzi uczy się grać jako orkiestra w mniej niż 2 godziny. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z ograniczeń budżetowych i czasowych w Orchestrate, jednym z naszych lepszych produktów. Biorąc to pod uwagę, pracowaliśmy z ekspertami muzycznymi nad opracowaniem tańszej alternatywy, która mogłaby być dostarczona w krótszym czasie z podobnymi, pozytywnymi rezultatami. Wynikiem tego jest Crescendo.

Założeniem Crescendo jest nakierowanie grupy ludzi, aby zagrali jako sekcja smyczkowa w niecałą godzinę. W Crescendo, pod okiem dwóch ekspertów, twój zespół zapoznaje się ze skrzypcami i altówkami i uczy się grać unikalną kompozycję, którą zamówiliśmy specjalnie na to ćwiczenie z zakresu team building. Nawet jeśli zespół nie jest obeznany w instrumentach muzycznych, po upływie godziny będzie grać (przy pomocy podkładu muzycznego) i stworzy piękną muzykę. Gwarantowane!

the unifying power of music


"Rozpoczęliśmy nasze pierwsze, przełomowe ćwiczenie team buildingowe w oparciu o muzykę klasyczną, Orchestrate, w 2006 roku. Od tego czasu wielu klientów z renomowanych firm podjęło wyzwanie. To był niesamowity, ogólnoświatowy sukces dla nas i zawsze jest ulubionym programem wśród naszych klientów. Z biegiem lat uznaliśmy, że jest wielu klientów, którzy chcą doświadczyć muzyki klasycznej, ale którzy nie mieli czasu i budżetu, aby włączyć Orchestrate do swojego harmonogramu. Dlatego opracowaliśmy Crescendo. Crescendo to budżetowo przyjazna alternatywa, która może być łatwo włączona w harmonogram napiętej czasowo konferencji, a wszystko to odbywa się w jednym pokoju, więc nie ma potrzeby szukania lokalizacji poza miejscem pracy."
Mark Davenport, Head of Business Development, Catalyst Global

Crescendo jest dostępne na całym świecie poprzez Catalyst Team Building Network.

Guy Baker

Założyciel i Dyrektor w Catalyst Global

Guy stworzył i rozwinął koncepcję teambuildingu, a następnie zaczął przekonywać świat o jego korzyściach.

Wszystkie Artykuły

Polecane lektury