Team building dla zespołów hybrydowych

Wśród sposobów pracy ludzi w firmach pojawiła się nowa forma. Coraz więcej pracowników jest w stanie pracować zdalnie, przynajmniej przez pewien czas. W organizacjach, w których zdalny sposób pracy jest możliwy i akceptowany, rozwijają się hybrydowe struktury zespołów. Zespół hybrydowy to taki, w którym niektóre osoby pracują z domu, a inne z biura, a nawet z kilku biur. W dużych organizacjach zespoły hybrydowe często mają swoich członków rozproszonych w kilku biurach, w różnych miastach, a niejednokrotnie nawet w różnych krajach!

Poniższe aktywności teambuildingowe przystosowane są do różnych typów zespołów hybrydowych. Zostały zaprojektowane tak, aby osoby pracujące w tej samej przestrzeni fizycznej miały możliwość czerpania ze wszystkich korzyści płynących z interakcji twarzą w twarz, niezależnie od tego, czy działają przy zachowaniu restrykcji fizycznego dystansowani się, czy też nie. Aktywności te dają również możliwość włączenia do zespołu jednej lub więcej osób, które pracują w innym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to oddzielne biuro czy dom. W niektórych przypadkach osoby te dostaną inne role i zadania w grze, a czasami będą one takie same, jak gdyby znajdowali się razem z innymi w tym samym miejscu. Taki sposób skonstruowania tych programów naśladuje rzeczywistość zespołu hybrydowego i daje uczestnikom przestrzeń na nawiązanie bliższego kontaktu, wspólną zabawę oraz poprawę dynamiki zespołu hybrydowego.

Zespoły hybrydowe różnią się swoją elastycznością. Niektórzy pracownicy mają pełną autonomię w ustalaniu własnego czasu i miejsca pracy. Wciąż powszechną praktyką jest to, że członkowie zespołu pracują w podobnych godzinach i muszą odpracować w biurze określoną liczbę dni w tygodniu lub miesiącu.

Aby działać efektywnie, zespoły hybrydowe są kierowane przez kompetentnych liderów, którzy ustalają z zespołem przejrzyste zasady angażowania się w realizację celów i jasne wytyczne co do komunikacji. Wspólna kultura, sprzyjająca dynamika zespołu oraz istotne cechy charakteru jego członków, takie jak empatia, w dużym stopniu przyczyniają się do tworzenia skutecznych zespołów hybrydowych. Regularne spotkania zespołu poprzez wideokonferencje i bieżąca komunikacja na czacie to ważne praktyki wspierające współpracę i wspólny dialog. Jeśli tylko jest to możliwe, ważne jest również, by co jakiś czas zespoły mogły spotykać się twarzą w twarz, gdyż nic nie zastąpi interakcji na żywo.

W naszym portfolio posiadamy również zestaw szybkich Icebreakerów oraz Energizerów, po które możecie sięgnąć, by utrzymać energię, zaangażowanie i wysoką motywację zespołu. Skontaktuj się, a chętnie podzielimy się pomysłami, jak to zrobić.

Szukasz czegoś innego? Sprawdź naszą Wyszukiwarkę Aktywności Zespołowych

Potrzebujesz pomocy w decyzji? Dostosujemy program specjalnie dla Twojego zespołu, aby osiągnąć wyznaczone cele.

Skontaktuj się